1 Saat
TRY
3 Saat
TRY
10 Saat
TRY
30 Saat
TRY

İptal ve Geri Ödeme Sözleşmesi
Yasal Uyarı
Türkçe olarak hazırlanmış iş bu iptal ve iade sözleşmesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde satın alınan eğitim hizmetleri ve paketleri içindir. Eğer Türkiye dışında yaşıyorsanız İngilizce olarak hazırlanan sözleşme koşullarına tabi olursunuz. Anadiliniz Türkçe olsa da Türkiye sınırları dışında hizmet satın alıyorsanız İngilizce Sözleşme koşullarını okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.

pilotcube web sayfasına üye olduğunuz anda herhangi bir ürün almayacak olsanız da burada belirtilen iptal ve geri ödeme politikalarını kabul etmiş sayılırsınız. Lütfen buna dikkat ediniz!

pilotcube – İptal Bedeli ve İade Politikası
pilotcube, ücretsiz İngilizce eğitim materyallerinin yanı sıra, ücretli canlı dersler, alıştırmalar ve video içerik dahil İngilizce materyaller sağlayan bir sosyal medya ve eğitim platformudur.

Bizden bir eğitim materyali ya da ders satın aldığınızda, iptal bedeli ve iade politikası aşağıdaki gibidir.

Aşağıda belirtilen maddelerin haricinde iptal ya da iade durumu bulunmamaktadır. Bizlerden bir ürün aldığınızda iptal & geri iade politikasını okumuş ve kabul etmiş sayılacaksınız.

İptal
A- Online (Canlı) Dersler İçin (Bire-Bir ya da Grup Dersleri)
1-) Bir grup dersi satın aldığınızda, sizinle görüşerek planlanan tarihte derslerinizin başlayacağını garanti ederiz. Genellikle, her iki haftada bir Pazartesi günleri bir grup dersi başlatmaktayız.

Bire-Bir Online ders satın aldığınızda sizinle görüşerek planlanan tarihte derslerinizin başlayacağını garanti ederiz. Bire-Bir dersler genellikle 10 iş günü içinde başlatılır.

2-) Satın alınan GRUP DERSLER için, bir grupta bulunan öğrenci sayısı en az 4 olduğunda dersler başlar, eğer en az 4 öğrenci sayısına ulaşılamazsa, sizden bir sonraki kurs başlangıç tarihini beklemenizi rica ederiz. Eğer kursunuzu 3 kurs başlama tarihinden önce (kursunuzu satın aldığınız günden itibaren 6 hafta içinde) başlatamazsak, isteğiniz üzere ÖDEMENİZİN TAMAMINI BANKA HESABINIZA / KREDİ KARTINIZA İADE EDERİZ.

Bire-Bir Online ders satın aldığınızda eğer normalde 10 iş günü içinde başlatılması planlanan kursunuzu 15 iş günü içinde başlatamazsak, 15 iş günü sonunda isteğiniz üzere ÖDEMENİZİN TAMAMINI BANKA HESABINIZA / KREDİ KARTINIZA İADE EDERİZ.

* Bire-Bir derslerde 15 iş günü ve Grup Sınıf derslerde 6 hafta içinde dersiniz başlatıldığı zaman aşağıda belirtilen normal “iptal ve iade koşullarımız” uygulanır. *

3-) Satın aldığınız bir kursun ve sınıfın (Derslerin) İptali

a) – Eğer planlanan kurs başlama tarihinden 72 saat öncesine kadar iptal talep ederseniz, ödemenizin %100 ü size geri iade edilecektir.

b) – Eğer planlanan kurs başlama tarihine 72 saatten daha az bir zaman kaldığında iptal talep ederseniz, ödemenizin %90 ı size geri iade edilecektir.

c) – Eğer planlanan kurs başlama tarihine 24 saatten daha az bir süre kaldığında iptal talep ederseniz, ödemenizin %80 i size geri iade edilecektir.

4-) Kursunuz / Dersleriniz başladıktan sonra, herhangi bir sebeple iptal etmek isterseniz aşağıdaki hükümleri kabul etmiş sayılırsınız.

a) – Bir online canlı kurs satın aldığınız andan itibaren 2 ders günü yasal cayma hakkınız mevcuttur. Kurs satın alma tarihinden itibaren 2 ders günü geçmeden iptal ederseniz, toplam ödediğiniz ücretten %10 kesinti yapılır, ayrıca bizlerden almış olduğunuz derslerin ücreti düşülür, sonrasında bankaların ve payu ödeme sisteminin aldığı komisyon ücretleri düşülür ve kalan meblağ size iade edilir.

b) – 2 ders günü eğitim aldıktan sonra satın almış olduğunuz kursu iptal etmek isterseniz, yasal cayma hakkınız bitmiş olur ve bundan dolayı toplam ödediğiniz rakamdan almış olduğunuz derslerin ücreti düşülür, toplam ödediğiniz rakamın % 28’i oranında KDV ve KGV payları düşülür (KDV ve KGV Devlete ödenen vergilerdir), son olarak kalan miktarın %50’si düşülür ve geriye kalan miktar size 15 iş günü içinde iade edilir.

c) – Yukarıda belirtilen %50 kesinti şirketin uğradığı zararın tazmini için sizlerden alınmaktadır.

d) – Lütfen Dikkat! 2 saatlik Online Canlı dersler “DENEME ve TANIMA” amaçlı demo dersleridir. Tanıtma amaçlı olan bu 2 saatlik canlı dersler, bu sözleşme kurallarının dışında tutulur ve bu dersler ile ilgili herhangi bir geri iade politikası uygulanmaz. Bir kurs satın almadan ve bizlere ödeme yapmadan önce sistemi ve eğitim kalitemizi test etmek için öncelikle bu deneme derslerini satın almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Bununla birlikte, kursunuz başladıktan sonra 2 ders günü geçmesine rağmen herhangi bir zorunluluktan dolayı (Mücbir durumda) iptal talep ediyorsanız ve de herhangi bir kayba uğramak istemiyorsanız, kaydınızı DONDURABİLİRSİNİZ. Bu durumda kaydınız silinmez ve almış olduğunuz derslerden sonra kalan dersleriniz için 3 ay sizden haber beklenir. 3 ay içerisinde tekrar size uygun başka bir grup ile kursa başlayabilirsiniz. Bire-Bir ders için bekliyorsanız uygun olan bir günde dersiniz başlatılır. İptal tarihinizden 3 ay geçtikten sonra, hala durumunuzda bir değişiklik yoksa kalan derslerinizi alma hakkınız ortadan kalkar. MyECO bu 3 aylık süre içerisinde size uygun bir grup açılacağını garanti etmez.

Lütfen Dikkat! Mücbir durumunuzu belgelendirmenizi isteyebiliriz!

Burada belirtilen bekleme ve ders dondurma süresi içinde derslerinizi tamamlayamazsanız ( 4 – b) maddesindeki kurs iptal şartları uygulanır ve bu şarta göre kalan ücretiniz iade edilir.

5-) Yukarıdaki koşul ve ödeme işleyişi sadece kurstan ayrılma durumundadır. Eğer pilotcube kurslarını pilotcube yazılım sisteminin çalışmaması gibi sadece pilotcube kaynaklanan teknik arızalardan dolayı iptal etmeye karar verdiyseniz (böyle kararlar idari tedbir altında yapılır ve de sadece sistem ve sistemin yönetimi ile ilgili durumları kapsar.), tüm ödediğiniz para size geri ödenir. İnternet bağlantısı, öğrenci (müşteri) bilgisayarı, mikrofon, kulaklık gibi bilgisayar donanımı ve bunun gibi pilotcube sistemi dışında oluşan tüm olası etkenler bu madde dışında tutulur ve de pilotcube bu durumlardan sorumlu tutulamaz. Öğrenci yaşadığı teknik sorunları yazılı, resim kayıtlı ya da video kayıtlı bir şekilde ispatlamak ile yükümlüdür.

Derslerin Planlanması, Randevuların yeniden ayarlanması ve ONLINE CANLI ÖĞRENİM de özel derslerin sağlanması hakkında!